varningsikon

2021-02-26

Kommunens verksamheter påverkas av covid-19

Varbergs kommun arbetar löpande med att anpassa verksamheten utifrån situationen.

Läs mer om Information med anledning av covid-19

Sök

Kontakta oss på Kulturskolan

Rosenfredsskolans fasad


Med anledning av coronaviruset covid-19

Regeringen uppmanar kommunerna att hålla stängt verksamhet som allmänheten har tillträde till och som inte är nödvändig.

Dock undantas nu idrotts-, fritids-, och kulturaktiviteter för barn och unga födda 2002 och senare.

Kulturskolan arbetar nu med att successivt återgå till undervisning på plats för elever födda 2002 eller senare på ett smittsäkert sätt. Äldre elever kommer även fortsatt att ha distansundervisning.

Läs mer om hur kommunens verksamheter påverkas av covid-19.länk till annan webbplats

Adress

Greve Jakobs väg
432 44 Varberg

Hitta oss på en karta.länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Administration

Kulturskolans expedition
Telefon: 0340-88614
E-post: kulturskolan@varberg.se

Malin Svarfvar
Enhetschef
Telefon: 0340-88613
Mobil: 070-618 86 13
E-post: malin.svarfvar@varberg.se

Annika Werdelin
Enhetschef
Telefon: 0340-88615
Mobil: 070-828 41 86
E-post: annika.werdelin@varberg.se

Linda-Marie Adamsson
Skoladministratör
Telefon: 0340-886 14
Mobil: 076-148 86 14
E-post: linda.marie.adamsson@varberg.se

Marie Nilsson Lanai
Producent
Telefon: 072-979 43 11    
E-post: marie.nilsson.lanai@varberg.se

Marie Åström
Kommunikatör 
Telefon: 070-292 33 07
E-post: marie.astrom@varberg.se

Pedagoger på Kulturskolan i Varberg

Porträttbild

Joakim Andersson
Akustisk gitarr, elgitarr, ensemble
Telefon: 070-519 10 76
E-post: joakim.andersson@varberg.se

 

Porträttbild

Klas Assarsson
Slagverk, djembe, marimba, ensemble
Telefon: 070-340 99 77
E-post: klas.assarsson@varberg.se

 

Porträttbild

Clas Bastholm
Piano, keyboard, gitarr
Telefon: 070-264 30 13
E-post: clas.bastholm@varberg.se

 

Porträttbild

Frida Björklund
Drama
Telefon: 072-151 61 56
E-post: frida.bjorklund@varberg.se


Porträttbild

Carola Bok
Piano
Telefon: 070-331 66 43
E-post: carola.bok@varberg.se

 

Porträttbild

Carl-Johan Colliander
Piano
Telefon: 073-202 01 37
E-post: carl-johan.colliander@varberg.se 

 

Porträttbild

David Levin Edefors
Valthorn, trumpet, trombon, kornett
Telefon: 070- 520 53 99
E-post: david.levin.edefors@varberg.se

 

Porträttbild

Ingrid Emanuelsson
Piano, pianorytmik
Telefon: 072-151 61 55
E-post: ingrid.emanuelsson@varberg.se

 

Porträttbild

Carina Fogde
Konst, media
Telefon: 072- 963 00 24
E-post: carina.fogde@varberg.se


Porträttbild

Anna Fröman
Konst, media
Telefon: 072-350 72 20
E-post: anna.froman@varberg.se


Bild kommer

Emil Carlsson
Film, skådespel
Telefon: 076-853 98 45
E-post: emil.carlsson@varberg.se


Bild kommer

Sanna Andersson Janfalk
Cello
Telefon: 070-514 90 33
E-post: sanna.andersson-janfalk@varberg.se


Porträttbild

Viktoria Jonsson
Dans
Telefon: 070-518 02 77
E-post: viktoria.jonsson@varberg.se

 

Porträttbild

Bjarki Kjellsson
Elgitarr, musikproduktion
Telefon: 072-963 00 44
E-post: bjarki.kjellsson@varberg.se

 

Porträttbild

Pernilla Kleväng
Valthorn, trumpet, trombon, kornett
Telefon: 073-202 01 35
E-post: pernilla.klevang@varberg.se

 

Porträttbild

Christian Kullberg
Elbas, kontrabas, musikproduktion
Telefon: 076-789 14 48
E-post: christian.kullberg@varberg.se

 

Porträttbild

Marie Nilsson Lanai
Dans
Telefon: 072-979 43 11
E-post: marie.nilsson.lanai@varberg.se

 

Bild kommer

Johann Laux
Slagverk, djembe, ensemble
Telefon: 070-319 95 23
E-post: johann.laux@varberg.se


Elvira Lindberg

Elvira Lindberg
Musikal 
Telefon: 0340-886 14
E-post: elvira.lindberg@varberg.se

 

Porträttbild

Elisabeth Lindgren
Piano
Telefon: 073 - 377 10 70
E-post: elisabeth.lindgren@varberg.se


Bild kommer

Karl Lönn
Piano
Telefon: 072-983 65 82
E-post: karl.lonn@varberg.se


Porträttbild

Fredrik Magnusson
Valthorn, trumpet, trombon, kornett
Telefon: 070-254 25 70
E-post: fredrik.magnusson@varberg.se

 

Porträttbild

Charlotte Malmsten
Konst
Telefon: 072-151 61 61
E-post: charlotte.malmsten@varberg.se

 

Porträttbild

Göran Melander
Kulturorkestern
Telefon: 0340-61 14 27
E-post: -

 

Porträttbild

Anders Nothagen
Akustisk gitarr, elgitarr, ensemble 
Telefon: 070-523 36 06
E-post: anders.nothagen@varberg.se

 

Porträttbild

Eva Törnqvist Nyman
Sång
Telefon: 070-313 58 36
E-post: eva.tornqvist.nyman@varberg.se

 

Marianne Rönkkönen

Marianne Rönkkönen
Piano
Telefon: 070-949 37 43
E-post: marianne.ronkkonen@varberg.se

 

Porträttbild

Göran Sjöwall
Tvärflöjt, piano, gitarr, panflöjt
Telefon: 070 - 949 37 41
E-post: goran.sjowall@varberg.se


Porträttbild

Frida Sundelin
Dans
Telefon: 070-147 26 34
E-post: frida.sundelin@varberg.se


Porträttbild

Angelina Sahlgren Söder 
Musikal
Telefon: 073-305 71 42
E-post: angelina.sahlgren.soder@varberg.se


Porträttbild

Alina Tjell
Fiol
Telefon: 070-510 77 04
E-post: alina.tjell@varberg.se


Porträttbild

Pers Nils Toft
Klarinett, saxofon, blockflöjt
Telefon: 070-308 98 01
E-post: pers.nils.toft@varberg.se


Porträttbild

Attilio Vampore
Fiol
Telefon: 070- 273 25 21
E-post: attilio.vampore@varberg.se

 

Porträttbild

Anette Wallin
Fiol
Telefon: 070-520 66 59
E-post: anette.wallin@varberg.se

 

Bild kommer

Annika Werdelin
Körsång
Mobil: 070-828 41 86
E-post: annika.werdelin@varberg.se


Porträttbild

Håkan Widar               
Dragspel     
Telefon: 070-418 14 36
E-post: hakan.widar@varberg.se

 

Porträttbild

Jessica Högefjord Åslund
Teater, drama, musikal
Telefon: 070-559 25 03
E-post: jessica.hogefjord.aslund@varberg.se


ikon

Kontakta oss

Besöksadress

Rosenfredsskolan
Greve Jakobs väg 6

Expedition

Självservice & blanketter