Ägarregister för Monark 80 TS, 125 TS och 125 TTS

Ägarregister för Monark 125 T, ISDT och Cross (MX)

Kompletteringar införda i rött !

Tillv.år

Typ

Ramnr

Motortyp

Motornr

Ägare

Ort

Mail

Anm

1969

ISDT

V1759

1251/6D GS

-

Göran Rosén

Varberg

igro@seaside.se

Prototyp -76 års mod.

1969

T

2503

1251/6B GS

-

Håkan Erlandsson

Kungsbacka

Hakan.erlandsson@kungsbacka.se

MCB Special

1969

T

2504

1251/5A

-

Nils Nilsson

Stallarholmen

-

Renoverad

1970

T

2515

1251/5A

-

Jan Högström

Mellansel

jan.hogstrom@hagglunds.com

Ursprungsskick

1970

T

2522

1251/5A

6317397

Mats Kvint

Halmstad

mats.kvint@telia.com

Renoverad

1970

ISDT

2533

1251/5B     175 cc

-

Vittorio Righini

Italy

victorbentley@libero.it

Pågående renoverad

1970

T

2584

1251/5A

6318762

Mats Johnson

Götene

mats-anders.johnson@gotene.mail.telia.com

Renoverad

1970

T

2598

1251/5A

-

Klas Hallgren

Örebro

klasse.hallgren@home.se

Orenoverad

1970

T

2638

1251/5A

-

Bernt Nordlund

Åsbro

Bernt.Nordlund@coor.com

-

1971

T

2717

1251/6A

6819007

Erik Sjöblom

Saxtorp

-

.

1971

ISDT

2741

1251/6B

-

Håkan Erlandsson

Kungsbacka

Hakan.erlandsson@kungsbacka.se

.

1972

Cross

3063

1251/6A

6819017

Per Ericsson

Helsingborg

4181eriksson@telia.com

Objekt

1972

T

3066

1251/6A

-

Bo Sandberg

Halmstad

sandberg-bo@telia.com

Renoverad

1972

T

3113

1251/6B

7287115

Bengt Gyllén

Varberg

Bengt.Gyllen@telia.com

Renoverad

1972

T

3125

1251/6B

7103811

Mikael Jansson

Skellefteå

skerfo@hotmail.com

Pågående renovering

1972

T

3129

1251/6B

7103828

Mats Johnson

Götene

mats-anders.johnson@gotene.mail.telia.com

Renoverad

1972

ISDT

3190

1251/6B

7109565

Stellan Tingstrom

Arizona, USA

none16@cox.net

Renoverad

1972

MX

3223

1251/6B

-

Dirk Williams

Klamoth Falls Oregon USA

-

-

1972

T

3254

1251/6B

7103913

Neal Van Baerle

St.Louis, MO USA

-

Renoverad

1972

T

3373

1251/6B

-

Dirk Williams

Klamoth Falls Oregon USA

-

-

1972

MX

3411

1251/6B

-

Dirk Williams

Klamoth Falls Oregon USA

-

-

1972

ISDT

3424

1251/6B

7108470

Mikael Larsson

Varberg

mik.lars@telia.com

Renoverad

1972

T

3426

1251/6B

7108465

Joakim Carlsson

Vetlanda

-

Pågående renovering

1972

T

3440

1251/6B

7108477

Per Ericsson

Helsingborg

4181eriksson@telia.com

Pågående renovering

1972

T

3556

1251/6B

-

Mats Liljeros

Sollentuna

mats.liljeros@home.se

Renoverad

1972

MX

3618

1251/6B

-

Tom White

Anaheim Hills, CA USA

-

Restored

1972

MX

3642

1251/6B

7109526

Dirk Williams

Klamoth Falls Oregon USA

-

-

1972

T

3748

1251/6B

7174136

Dirk Williams

Klamoth Falls Oregon USA

-

-

1972

MX

3757

1251/6B

7174117

Dave Barnes

Graham, WA USA

kc7vz1@yahoo.com

Renoverad

1972

T

3795

1251/6B

-

Dirk Williams

Klamoth Falls Oregon USA

-

-

1972

T

3872

1251/6B

7174754

Maurizio Maufredini

Rome, Italy

manf.mau@tiscalinet.it

Renoverad

1972

MX

3910

1251/6B

-

Greg Elliott

Van Nuys, CA USA

gregoryelliott@sbcglobal.net

Renoverad

1972

MX

4110

1251/6B

7174783

Dale Whyde

USA

dirt@localnetplus.com

Renoverad

1972

ISDT

4119

1251/6B

7317300

Bengt Gyllén

Varberg

Bengt.Gyllen@telia.com

Ursprungsskick

1972

T

4175

1251/6B

7316968

Jan Roar Olafsen

Sandefjord, Norge

jaroo@online.no

Ursprungsskick

1972

MX

4204

1251/6B

7316967

Tom Benolkin

Minnesota, USA

-

-

1972

MX

4210

1251/6B

-

Dirk Williams

Klamoth Falls Oregon USA

-

-

1972

MX

4215

1251/6B

7339475

Scott Wallenberg

Frazier Park, CA, USA

scottw@frazmtn.com

-

1973

ISDT

4287

1251/6 B

-

Per Lundström

-

lundstrom.per@telia.com

Renoveringsobjekt

1973

ISDT

4297

1251/6 B

-

Joakim Sandin

Kumla

j.sandin@telia.com

Renoveringsobjekt

1973

ISDT

4312

1251/6B

7317430

Per Ericsson

Helsingborg

4181eriksson@telia.com

Pågående renovering

1973

ISDT

4418

1251/6B

7547757

Mats Kvint

Halmstad

mats.kvint@telia.com

Renoverad

1973

T

4448

1251/6B

-

Lars Attesjö

Ytterby

lars.attesjö@telia.com

Pågående renovering

1973

ISDT

4457

1251/6B

7432363

Göran Rosén

Varberg

igro@varberg.se

Pågående renovering

1973

T

4487

1251/6A

6819008

Per-Olof Widell

Uppsala

-

Renoverad

1973

ISDT

4516

1251/6B

7317260

Uhlric Zetterström

Vänersborg

uz052165786@telia.com

Pågående renovering

1973

T

4564

1251/6B

-

Francois

Frankrike

-

Renoverad

1973

ISDT

4752

175 cc  Special

-

Anders Josephson

Österfärnebo

anders.r.josephson@telia.com

Ursprungsskick

1973

Cross

4819

1251/6B GP

-

Kimmo Sundström

Finland

Kimmo.Sundstrom@sok.fi

Orenoverad

1973

MX

4902

1251/6B GS

7515140

Dirk Williams

Klamoth Falls Oregon USA

-

-

1973

ISDT

4943

1251/6B

7432324

Ola Gustafsson

Krylbo

ola23@hotmail.com

Renoverad

1973

ISDT

4948

1251/6B GS

7516327

Tim Fallowfield-cooper

West sussex, England

timautomobile@btinternet.com

-

1973

MX

4983

1251/6B GS pro

7516387

Scott Wallenberg

Frazier Park, CA, USA

scottw@frazmtn.com

Renoverad

1973

MX

4984

1251/6B GS pro

7516393

Mark C. Holloway

Oceanside, CA, USA

admin@tvjobs.com

Pågående renovering

1973

MX

4985

1251/6B GS pro

7516397

Steve Holms

USA

-

Orenoverad

1973

MX

4988

1251/6B GS

7547002

Roberto Pettinato

Hillsboro Beach, Florida USA

-

Renoverad

1973

MX

4995

1251/6B GS

-

Scott Wallenberg

Frazier Park, CA, USA

scottw@frazmtn.com

Renoverad

1973

MX

5005

1251/6B GS

7516385

Dan Johns

Minnesota, USA

dan.johns@pemstar.com

Renoverad

1973

ISDT

5072

1251/6B GS

7547305

Per Ericsson

Helsingborg

4181eriksson@telia.com

Pågående renovering

1973

ISDT

5146

1251/6B GS

7515122

Vincent Chaudun

Tours; Frankrike

vchaudun@wanadoo.fr

Ursprungsskick

1973

T

5170

1251/6B

7317390

Karl Ekenberg

Falun

ekenberg@glocalnet.net

Renoverad

1973

ISDT

5183

1251/6 B GP

-

Joakim Sandin

Kumla

j.sandin@telia.com

Renoverad

1973

ISDT

5190

1251/6B GS

7547258

Olle Brunnstedt

Borlänge

olle.b@comhem.se

Ursprungsskick

1973

Cross

5236

1251/6B GS

-

Kimmo Sundström

Finland

Kimmo.Sundstrom@sok.fi

Orenoverad

1973

T

5238

1251/6B GS

-

Raimo Ekman

Finland

raimo.ekman@kolumbus.fi

Pågående renovering

1973

ISDT

5264

1251/6B GP

7341126

Anders o Fredrik Hørtvedt

Norge

anders@argoscontrol.no fredrik5@online.no

Ursprungsskick

1973

ISDT

5267

1251/6B GS

-

Magnus Knutsson

Jönköping

jskoglund@tiscali.se

-

1974

ISDT

5353

1251/6B GS

7547353

Tommy Norling

Arboga

-

Renoveringsobjekt

1974

T

5412

1251/6B

-

Jonas Benson

Förslöv

Jonas.Benson@haldex.com

Pågående renovering

1974

ISDT

5434

1251/6B GS

7547921

Göran Rosén

Varberg

igro@varberg.se

Pågående renovering

1974

ISDT

5438

1251/6B GS

-

Bo Sandberg

Halmstad

sandberg-bo@telia.com

Renoverad

1974

ISDT

5495

1251/6B GS

-

Patrik Johansson

Sk. Fagerhult

52361johansson@telia.com

Pågående renovering

1974

ISDT

5504

1251/6B

-

Johan Skoglund

HABO

jskoglund@spray.se

Renoveringsobjekt

1974

ISDT

5505

1251/6B

-

Göran Nykvist

Strängnäs

-

Renoverad

1975

ISDT

5511

1251/6B

7432433

Per Almqvist

Huddinge

p.almvist@telia.com

Renoverad

1975

ISDT

5525

1251/6B

-

Björn Weissmann

Falun

bjorn.weissmann@minmail.net

-

1975

ISDT

5564

1251/6B

7432432

Mats Johnson

Götene

mats-anders.johnson@gotene.mail.telia.com

Renoverad till MX

1975

ISDT

5581

-

-

Pierre Gontier

Frankrike

pierre.gontier@libertysurf.fr

Renoverad

1976

ISDT

5649

1251/6D GS

-

Steve Tell

Huddinge

-

Ursprungsskick

1975

ISDT

5652

1251/6B

7103811

Lasse Hagström

Färjelanda

-

Renoverad

1975

ISDT

5660

1251/6B

7547713

Mats Engström

Söderhamn

mats.engstrom@c2sat.se

Ursprungsskick

1975

ISDT

5694

1251/6D GS

7960915

-

Aubagne,  France

GGGOUJAT@aol.com

Ursprungsskick

1975

ISDT

5745

1251/6D GS

7960945

Per Ericsson

Helsingborg

4181eriksson@telia.com

Ursprungsskick

1975

ISDT

5773

1251/6B

-

Niklas Annergård

Strängnäs

niklas@annergard.nu

Renoverad

1975

ISDT

5792

1251/6 B

-

Bengt Gyllén

Varberg

Bengt.Gyllen@telia.com

Pågående renovering

1975

ISDT

5796

1251/6 B

-

Jonas Wånge

Varberg

-

Pågående renovering

1975

ISDT

5798

-

-

Jan Roar Olafsen

Sandefjord, Norge

jaroo@online.no

Orenoverad

1975

ISDT

5800

1751/6B

-

Mats Johnson

Götene

mats-anders.johnson@gotene.mail.telia.com

Replica 175 ISDT

1975

ISDT

5805

1251/6B

7547790

Christer Andersson

Mörteryd

christer100@spray.se

Pågående renovering

1975

ISDT

5813

1251/6B

7547681

Tomas Melander

Stockholm

R69@telia.com

Ursprungsskick

1975

ISDT

5817

1251/6B

7175773

Gunne Isacsson

Varberg

gunne1@telia.com

Pågående renovering

1975

ISDT

5824

1251/5B

7547756

Mats Johnson

Götene

mats-anders.johnson@gotene.mail.telia.com

Renoverad

1975

ISDT

5829

-

-

Bengt Gyllén

Varberg

Bengt.Gyllen@telia.com

Renoveringsobjekt

1975

ISDT

5832

1251/6B

-

Lars Karlsson

Dalsjöfors

-

Ursprungsskick

1975

ISDT

5842

1251/6B GS

-

Mats Johnson

Götene

mats-anders.johnson@gotene.mail.telia.com

Pågående renovering

1975

ISDT

5862

1251/6D GS

-

Raimo Ekman

Finland

raimo.ekman@kolumbus.fi

Pågående renovering

1975

ISDT

5876

1251/6D GS

-

Lars Karlsson

Dalsjöfors

-

Ursprungsskick

1975

ISDT

5877

1251/6D GS

8125454

Bengt Gyllén

Varberg

Bengt.Gyllen@telia.com

Renoverad

1975

ISDT

5901

1251/6B

-

Lars Attesjö

Ytterby

lars.attesjö@telia.com

Pågående renoverad

1975

ISDT

5903

1251/6D GS

-

Martin Lechleitner

Kappel am Albis,  Schweiz

lechleitner.jm@vtxmail.ch

Renoverad

1975

ISDT

5926

-

-

Bengt Gyllén

Varberg

Bengt.Gyllen@telia.com

Orenoverad

1975

ISDT

5930

1251/6B

7432332

Mats Olsson

Varberg

matsolsso@telia.com

Ursprungsskick

1976

ISDT

5963

1251/6D GS

8125395

Mikael Larsson

Varberg

mik.lars@telia.com

Ursprungsskick

Anmäl din Monark 125 T, ISDT eller MX till detta register !

igro@seaside.se

Tillbaka